דוא"ל / נייד / טלפון:
סיסמה:
זכור אותי שכחתי סיסמה
 
אתר הנצחה לתושבי הישוב .
יהי זיכרם ברוך...

<< חזרה לאתר הנצחה
דף הנצחה ללצרוס לוי (לוטר) ז"ל
(17/06/1905 - 09/10/1983)     (  -  ג תשמד )


לוי (לוטר) לצרוסנולד בי"ד בסיוון תרס"ה - 17.06.1905

נפטר בג' במרחשון תשמ"ד - 09.10.1983לוי נולד בליבקה שבגרמניה. לתנועה ולהכשרה לא הגיע דרך תנועת הנוער, אלא באמצעות אחותו אילזה הרץ. הוא התערה מהר בחברה החלוצית והיה פעיל בוועדה לעליית הנוער בגרמניה. לוי הגיע לארץ רק בשנת 1939, מכיוון שלא רצה להיפרד מהוריו הזקנים - ואכן הם עלו אתו ארצה לרודגס.
שש שנים לפני עלייתו סיים לוי את לימודיו וזכה בתואר דוקטור למשפטים. בתחילת הקריירה המשפטית, בשנת 1934, נעצר והושלך למחנה ריכוז, חוויה שהשפיעה עליו עמוקות.
כאשר בא לקבוצה היה כבר בן 34. במשק עבד עבודה פיזית קשה, בעיקר בבניין. בשנת 1945 התחתן עם רחל, ונולד להם בן יחיד, חיים. לאחר שהקים משפחה עבר לוי לעבוד במנגנון של הממשלה המנדטורית. עם קום המדינה, התמחה בחוקים החדשים של המדינה והוסמך כעורך דין.
עם תחילת מפעל השילומים מגרמניה, עסק ברישום תביעות פיצויים, והיה בין מקימי המחלקה לשילומים מטעם הקרן הקיימת לישראל. יצא מספר פעמים לחו"ל בשליחות הקק"ל, ובילה תקופה ממושכת עם משפחתו בדרום אמריקה.
עם צאתו לגימלאות התמסר לעבודה בארכיון הקבוצה.
לוי היה אינדיבידואליסט ואינטלקטואל מובהק, בעל השכלה רחבה ובקיאות בספרות ובתרבות הגרמנית והאירופאית. היה חובב תיאטרון, אופרה וקולנוע. על מנת להרחיב את ידיעותיו בתורה ובתרבות היהודית, למד בסמינריון של עליית הנוער הדתי ובאוניברסיטה העברית.
היה איש משפחה מסור, שזכה לעקוב אחרי התפתחותם של שני נכדיו האהובים.הוסף

"לזכר איש יחיד ומיוחד במינו"
אריאל לזרוס


< חזרה לאתר הנצחה

[חזרה לראש העמוד] [הדפס]
|מפת אתר|
אתר לקיבוץמופעל במערכת קהילהנט רשת חברתית תפעולית לארגונים, אגודות, קיבוצים וישובים
כל הזכויות שמורות לקהילה-נט פתרונות תוכנה בע"מ 2003-2018 (c)